Чи можна засмагати вагітним?

Готуєтеся стати матір’ю і хочеться трохи відпочити? Прийшов час йти у відпустку на роботі? Купували путівку в теплі краї задовго до настання вагітності, щоб заощадити? Ви записувалися на відпустку, коли ще не знали про вагітність? Тепер стоїте перед вибором: летіти чи не летіти, адже там сонце, море, пісок, зміна клімату. Не відкладайте приємне проведення часу! Живіть тут і зараз.
На нашому сайті ви можете купити:
- Одяг для вагітних і годуючих мам
- Одяг для малюків
- Сумки у пологовий будинок
- Взуття до пологового будинку
- Дитячий одяг
Чи можна засмагати вагітним?
Сонячні промені, які потрапляють на шкіру та сітківку ока, є джерелом вітаміну D. Проте його надлишок може нашкодити. Особливо це актуально для вагітних жінок. У цей час організм трохи ослаблений, він функціонує буквально за двох. Тому піддавати його надмірним навантаженням не варто. Важливо розуміти, що якщо ви живете в теплій країні та звикли до сонця, нічого змінювати не потрібно. Планування відпустки – це інша ситуація, тут слід проявити обережність.
Як поводитися на пляжі?
Вагітним, незалежно від триместру, краще взагалі не перебувати під відкритим сонцем. У першому триместрі надмірне перегрівання може загрожувати викиднем. На пізніших термінах тепловий удар може стати причиною передчасних пологів. Зрозуміло, що ніхто не полетить у відпустку на останніх місяцях вагітності. Після восьмого місяця перельоти та інші екстремальні активності взагалі протипоказані.
Чи можна засмагати вагітним у солярії?
Вагітним не рекомендується засмагати в солярії. Ось основні причини:
- Підвищений ризик пігментації. Через гормональні зміни під час вагітності шкіра стає більш чутливою, що може спричинити появу темних плям.
- Перегрів організму. Вплив ультрафіолету може призвести до перегрівання, що потенційно небезпечно для плода, особливо на ранніх термінах.
- Зниження імунітету. Вагітні жінки більш схильні до різних інфекцій, а відвідування солярію може ослабити імунітет.
- Ризик зневоднення. Підвищена температура і сухе повітря в солярії можуть спричинити зневоднення, що небажано під час вагітності.
- Ризик пошкодження вен. Сонячна активність (навіть штучного походження) може спричинити варикозне розширення вен або геморой.
Якщо хочеться зберегти красивий відтінок шкіри, краще використовувати безпечні автозагари, спеціально призначені для вагітних. Або просто проводити більше часу на свіжому повітрі в тіні.
Які запобіжні заходи необхідні вагітним під час перебування на сонці в літню спеку?
Дотримуйтеся таких рекомендацій:
- Носіть головний убір.
- Закривайте шкіру одягом із натуральних тканин.
- Беріть із собою мінеральну воду без газу.
- Більше перебувайте в тіні.
- Використовуйте спеціальні захисні креми зі ступенем захисту від ультрафіолету не менше 25.
Додаткові засоби захисту від сонця
Оптимально буде знайти крем із SPF-50. Постійно зволожуйте шкіру водою. Візьміть із собою спеціальний спрей, що запобігає дегідратації, або просто налийте воду в розпилювач. Віддавайте перевагу якісним сонцезахисним кремам чи молочку. Формула таких засобів базується на фізичних фільтрах, вони не повністю поглинаються шкірою, а створюють поверхневий захист для епідермісу.
Якщо ви на пляжі, після кожного купання оновлюйте захист. Наносьте молочко повторно. Уникайте кремів із блискітками, які зараз дуже популярні. Засмага під час вагітності вам не потрібна, а перламутр сприяє опікам.
Під час вагітності засмага (як природна, так і в солярії) потребує обережності. Якщо хочеться гарного відтінку шкіри, можна використовувати автозагар. Головне правило: обирайте сертифіковані продукти без шкідливих хімічних речовин. Якщо на морі чи біля річки вам стало погано, повідомте про це лікаря, опишіть усі симптоми. Небезпека перебування на пляжі полягає не стільки в сонці, скільки в спеці. Це шкідливо для організму людини. Під час вагітності ризики зростають. У вас ще буде час засмагати, а зараз головне – зберегти здоров’я і не нашкодити дитині.