Як не набирати вагу при вагітності?
У житті жінки вагітність – це особливий і дуже важливий період, протягом якого в організмі відбуваються різні зміни, що зумовлені гормональною перебудовою. Набір певної кількості кілограмів у цей час вважається природним і необхідним для здоров’я майбутньої мами та малюка, але надмірне збільшення ваги може спричинити проблеми зі здоров’ям. Тому необхідно знати, як не набирати вагу під час вагітності. У цьому допоможуть прості рекомендації.
На нашому сайті ви можете купити:
- Одяг для вагітних і годуючих мам
- Одяг для малюків
- Сумки у пологовий будинок
- Взуття до пологового будинку
- Дитячий одяг
1. Збалансовано харчуватися
У період вагітності для жінки та малюка, який росте і розвивається в утробі, особливу важливість має збалансована їжа, багата на вітаміни та поживні речовини. Необхідно зробити свій раціон максимально різноманітним, вживати фрукти, овочі, цільнозернові продукти, легкозасвоювані білки та корисні жири.
Також рекомендується:
- приймати їжу невеликими порціями частіше;
- виключити солодощі, випічку, фаст-фуд;
- мінімізувати вживання солі;
- готувати страви на пару;
- брати з собою сухофрукти або горіхи для перекусу, якщо виникне відчуття голоду.
У раціоні повинні бути не тільки корисні, але й якісні продукти. Необхідно звести до мінімуму вживання продуктів, які викликають апетит, з високим вмістом цукру, жирів та оброблених вуглеводів, що може призвести до переїдання, як наслідок, додаються зайві кілограми. Посилювати апетит також може гостра їжа, яка містить багато спецій, що змушує жінку переїдати і набирати вагу.
Велике значення має розмір порцій, їсти рекомендується лише при відчутті фізичного голоду, а не тоді, коли захотілося чогось солодкого чи смачного. Важливо також зупинятися, коли з’явилося відчуття ситості. Харчуючись регулярно невеликими порціями, підтримується стабільний рівень цукру в крові, як наслідок, не виникатимуть напади голоду та виключається переїдання.
2. Регулярно займатися фізичними вправами
Для контролю власної ваги під час вагітності фізична активність дуже важлива. Краще порадитися з лікарем щодо вправ, які будуть безпечними для жінки, не зашкодять дитині. Рекомендується помірна фізична активність, наприклад, плавання, некваплива ходьба, заняття йогою. У разі проблем зі здоров’ям, а також для запобігання передчасним пологам важливо пам’ятати про обмеження та дотримуватись призначень лікаря.
Фізична активність під час вагітності має важливе значення, а саме:
- Знижує відчуття дискомфорту (запори, здуття живота, болі у спині, набряклість).
- Покращує настрій, підвищує рівень енергії.
- Покращує якість сну, допомагає легше переносити стресові ситуації.
- Підвищує кров’яний тиск, знижує ризик гестаційного цукрового діабету.
- Забезпечує підтримку здорової маси тіла, покращує загальну фізичну форму, завдяки чому вагітність і пологи переносяться легше.
3. Пити достатню кількість води
Щоб зрозуміти, як не набирати вагу під час вагітності, важливо також уникати зневоднення організму. Надходження в організм достатньої кількості рідини необхідне для здоров’я, сприяє контролю апетиту та запобігає переїданню. Вагітній жінці необхідно випивати близько 30 мл води на кожен 1 кг своєї ваги (приблизно 2 л води на добу) протягом дня. Бажано не пити за годину до нічного сну, щоб знизити навантаження на нирки в цей час.
За дефіциту рідини в організмі можливе виникнення сигналів, які мозок ідентифікуватиме як голод, що призводить до споживання їжі у великих кількостях, як наслідок, зневоднення посилюється. Потрібно привчити себе до того, щоб після пробудження вранці ще до їжі випивати 2 ст. теплої води. Якщо захочеться їсти, спочатку потрібно випити хоча б півсклянки води. Це може втамувати голод, відповідно, виключити зайвий прийом їжі. Це правило потрібно застосовувати не тільки під час вагітності, але й щодня у звичайному житті.
Дуже важливо для здоров’я контролювати свою вагу в період виношування малюка. Якщо не знаєте, як не набирати вагу під час вагітності, краще проконсультуватися з гінекологом або дієтологом. Спеціаліст дасть рекомендації, розробить комплексний план, який включає раціон і фізичну активність залежно від індивідуальних потреб жінки під час вагітності. Важливо також пам’ятати, що кожна вагітність індивідуальна, на вагу можуть впливати різні фактори, включаючи стан здоров’я, тому потрібно приділяти увагу своєму стану, а не зосереджуватись на цифрах, які показують ваги.