Перші ознаки вагітності
Для більшості жінок новина про вагітність стає радісною та довгоочікуваною, але в деяких випадках може бути небажаною, тому бажано дізнатися про зачаття якомога раніше. Гормональний фон жіночого організму значно змінюється після зачаття. Якщо настала вагітність, в перші дні симптоми можуть з'явитися у деяких жінок усі, в інших же можливо лише кілька з них.
На нашому сайті ви можете купити:
- Одяг для вагітних і годуючих мам
- Одяг для малюків
- Сумки у пологовий будинок
- Взуття до пологового будинку
- Дитячий одяг
1 симптоми вагітності до затримки менструації
Не завжди жінка може зрозуміти, що завагітніла, тому що якісь зміни стану відсутні, якщо ж ознаки є, у всіх вони будуть індивідуальними. Знати ознаки вагітності важливо ще й тому, щоб звернутися до лікаря, тому що вони можуть вказувати на інші патологічні стани, коли потрібне лікування. Один з важливих ознак «цікавого положення» – затримка місячних, але 1 ознаки вагітності можливі ще до цього часу, серед них можна виділити такі:
- Поява невеликої кров'яної плями на постільній білизні. Це пояснюється імплантаційною кровотечею, коли яйцеклітина після запліднення сперматозоїдом впроваджується в стінку матки, що відбувається приблизно на 6-12 день після зачаття. При цьому у деяких жінок можуть виникати спазми в животі вже на 1 тижні.
- Виникнення нудоти в ранковий час. Як правило, нудота може з'являтися в проміжку 2-8 тижнів після настання вагітності, іноді виникає блювота, яка нерідко спостерігається весь перший триместр, але у деяких майбутніх мам нудота не проходить весь період виношування малюка.
- Зміна молочних залоз. Через 1-2 тижні вагітності ознаки можуть проявлятися в змінах грудей, що обумовлено збільшенням кровопостачання молочних залоз внаслідок гормональних змін. Можлива набряклість, відчуття поколювання навколо сосків, підвищена чутливість.
- Швидка втомлюваність. На 10 день вагітності можливі такі ознаки, а іноді вже в перший тиждень після зачаття жінка може відчувати занепад сил.
Таким чином, ранні ознаки вагітності проявляються затримкою менструації, нудотою, змінами грудей, імплантаційною кровотечею. Крім цього, ранні ознаки можуть бути також у зміні смакових вподобань та загостренні нюху.
Якщо говорити про позаматкову вагітність, то її ознаки на ранніх термінах визначаються локалізацією прикріплення зиготи. У більшості випадків виникають сильні болі в нижній частині живота, час появи визначається розташуванням плоду в матковій трубі, можуть виникати вже на 5-6 тижні після зачаття. При шийковій імплантації болі можуть не виникати тривалий час, як правило, проявляється тривалими кровотечами.
Інші симптоми настання вагітності
Після незахищеного статевого акту, коли тест показує позитивний результат, вже на 25 день циклу ознаки вагітності можуть бути не тільки у вигляді відсутності менструальної кровотечі. Серед інших проявів:
- часто змінюється настрій, що обумовлено змінами гормонального фону;
- ареола навколо сосків молочних залоз набуває темного відтінку;
- крутиться голова, можливі непритомності;
- відчуття смаку металу в роті;
- часті позиви до сечовипускання;
- обличчя і кінцівки можуть сильно набрякати;
- змінюються показники артеріального тиску;
- болючі відчуття в зоні попереку;
- турбує молочниця;
- підвищується слиновиділення;
- постійно хочеться спати, знижується працездатність через підвищену втому;
- змінюється смак;
- часто виникають запори, здуття живота;
- можуть турбувати болючі відчуття тягнучого характеру внизу живота;
- змінюється лібідо;
- настрій нестабільний, надмірна дратівливість.
В акушерсько-гінекологічній практиці існує поняття «помилкова вагітність», ознаки якої дуже схожі з реальною. У жінки можуть бути такі ж симптоми, але насправді зачаття не відбулося, відповідно, вона не вагітна. Тому, щоб точно визначити стан, потрібно записатися до лікаря і пройти огляд на гінекологічному кріслі, зробити ЕКГ та ультразвукову діагностику. Крім цього, може знадобитися консультація психотерапевта.
Знаючи ознаки вагітності 21 день циклу, можна дізнатися про зачаття і прийняти рішення щодо подальших дій. Але, якщо жінка не відчуває ніяких ознак протягом 10 днів або навіть весь перший триместр, це вважається нормою. Кожна вагітність – це природний фізіологічний процес, який нерідко з самого початку і до народження малюка проходить без неприємних відчуттів.