Усі етапи розвитку вагітності
Період вагітності та народження дитини – дивовижний процес, продуманий самою природою, але зміни, що відбуваються в організмі майбутньої мами, можуть створювати певний дискомфорт. Після успішного зачаття починається підготовка жіночого тіла до появи малюка, тому, щоб не боятися незвичних відчуттів, важливо знайти хорошого лікаря та знати етапи вагітності по тижнях.
На нашому сайті ви можете купити:
- Одяг для вагітних і годуючих мам
- Одяг для малюків
- Сумки у пологовий будинок
- Взуття до пологового будинку
- Дитячий одяг
Етапи вагітності від зачаття до народження
У житті жінки настання вагітності – дивовижний і щасливий момент, тому що під серцем вона носить свою дитину. У цей період майбутня мама відчуває радість, відчуває різні зміни у своєму організмі. Лікар-гінеколог обов'язково розповість про етапи планування вагітності, якщо пара готується до народження дитини, проходить всі необхідні процедури, щоб зачати та виносити здорового малюка. Важливо знати не лише етапи вагітності по днях, але й основні рекомендації, щоб цей період пройшов максимально легко.
Особливості перебігу вагітності
Вагітність – це період, який починається в момент зачаття і закінчується народженням дитини. У нормі розвиток плода в утробі матері відбувається без ускладнень, тривалість вагітності становить приблизно 40 тижнів. Протягом кожного триместру, яких буде всього три, в організмі вагітної жінки відбуваються різні зміни фізіологічного та емоційного характеру.
Триместри вагітності:
- перший (від зачаття до 12 тижня). На початок вагітності можуть вказувати такі симптоми: затримка менструації, підвищена втомлюваність, відчуття нудоти, часте сечовипускання, висока чутливість молочних залоз. У ранковий час може бути не лише нудота, а й блювота. Перераховані відчуття викликані гормональними змінами в організмі майбутньої мами, як правило, не несуть загрози для плода;
- другий (з 13 по 27 тиждень). З початком другого семестру самопочуття жінки покращується, нудота та блювотні рефлекси знижуються, відчувається прилив енергії. Також на цьому етапі починається ріст живота, вагітна може відчувати перші рухи малюка. Відчуття дискомфорту можуть бути пов'язані з розтягуванням шкіри живота та збільшенням ваги. Обов'язково потрібно звернутися до лікаря при таких симптомах: сильні болі в спині, болі внизу живота, кровотеча, незвичні виділення, сильна набряклість;
- третій (з 28 по 40 тиждень). Протягом завершального етапу вагітності можливі такі симптоми: швидка втомлюваність, часті позиви до сечовипускання, утруднене дихання, можливі також болі внизу живота схваткоподібного характеру, підвищена нервозність, набряклість ніг та ступнів.
Звернутися до лікаря потрібно якомога швидше, незалежно від етапу вагітності, якщо підвищено артеріальний тиск, виникають сильні болі внизу живота або в спині, різко набрякло тіло, знизилась активність малюка або його рухи відсутні протягом доби.
Важливі рекомендації
Дізнавшись про вагітність, важливо максимально виключити фактори, які можуть негативно вплинути на розвиток плода, якщо це не було зроблено під час планування, а саме:
- Відмовитися від куріння, не вживати алкоголь, звести до мінімуму споживання кофеїну, солі та цукру.
- Виключити з раціону рибу (тунець, акулу, рибу-меч), сири з пліснявою, а також продукти з поганою термічною обробкою.
- Обов'язково обговорити з гінекологом, який веде вагітність, ліки, що приймаються на даний момент.
- Приймати фолієву кислоту, якщо лікар рекомендує це робити.
- По можливості виключити важкі фізичні навантаження, тривале перебування у положенні стоячи. Під час нічних змін поговорити з керівництвом про перегляд графіка роботи.
- Не займатися видами спорту з високим рівнем травматизму, замінити їх спеціальним комплексом вправ для вагітних.
- Уникати стресів. Спокій майбутньої мами – це здоров'я та нормальний розвиток малюка на кожному етапі вагітності.
Чітко дотримуючись рекомендацій лікаря, знаючи особливості розвитку вагітності по тижнях, а також етапи відновлення після пологів, про які розповість акушер-гінеколог, зустріч з маленьким чоловічком пройде максимально благополучно, а період відновлення після народження малюка буде швидким і легким.